Książka stanowi cudowny przedmiot, dzięki któremu świat poczęty w umyśle pisarza przenika do umysłu czytelnika... Każda książka żyje tyle razy, ile razy została przeczytana.
Blog > Komentarze do wpisu

Spotkanie autorskie z Magdaleną Witkiewicz

Wczoraj byłam na spotkaniu autorskim z Magdaleną Witkiewicz. Przyznam szczerze, że o tej pisarce wiele słyszałam, dodam nieskromnie, że wiele dobrego, zarówno o niej jako osobie jak i o jej książkach, ale do tej pory nie miałam jeszcze okazji poznać jej twórczości.

Pisarka jest gdańszczanką, i z tego co słyszałam od rozmawiających ze mną na jej temat osób, pisze bardzo ciepłe powieści skierowane głównie do kobiet. Jak sama powiedziała w trakcie spotkania, ktoś powiedział, że pisze „literaturę dla kucharek”.  Jej książki jednak będę oceniała dopiero po przeczytaniu.

spotkanie z M.Witkiewicz

Spotkanie odbyło się w jednej z księgarni Matras w Galerii Bałtyckiej, w gronie - jakby to powiedzieć, dość kameralnym, ale za to zróżnicowanym zarówno pod kątem płci jak i wieku. Promowana była na nim najnowsza książka autorki „Zamek z piasku”. Oczywiście jak na większości takich spotkań można było zakupić prawie wszystkie z dotychczas napisanych przez nią książek i Matras zrobił nam – czytelnikom, miłą niespodziankę, bo ceny książek były obniżone o 20%, a to już coś :)

spotkanie z M.Witkiewicz

spotkanie z M.Witkiewicz

spotkanie z M.Witkiewicz

spotkanie z M.Witkiewicz

Magdalena Witkiewicz, to osoba bardzo otwarta do ludzi, prawie cały czas uśmiechnięta. Odniosłam wrażenie, że jest moją znajomą od dawna, chociaż zobaczyłam ją pierwszy raz w życiu.

Jak to na takich spotkaniach bywa, autorka opowiadała o swoich książkach, bardzo ciekawie, z dużą dawką humoru. Mam nadzieję, że takie jak ona sama też są jej książki.

spotkanie z M.Witkiewicz

Uwielbiam takie spotkania, bo dzięki nim mogę poznać pisarza/pisarkę osobiście, a to bardzo ważne, bo człowiek wyrabia sobie zdanie nie tylko o książkach, ale i o osobie je piszącej.

spotkanie z M.Witkiewicz

Na koniec spotkania oczywiście obowiązkowe podpisywanie książek

Myślę, że takich spotkań powinno być więcej, bo pewnie są czytelnicy, którym zależy na osobistym poznaniu autora, poznaniu jego inspiracji czy nawet sposobu pisania.

Cieszę się, że miałam możliwość wybrania się na to spotkanie i poznanie przede wszystkim tej wspaniałej, optymistycznej kobiety i mam nadzieję że również wspaniałej pisarki, ale o tym się przekonam jak przeczytam jej książki.

 spotkanie z M.Witkiewicz

Na spotkaniu był również Karol Kłos - latarnik i autor takich książek jak "Latarnik" i "Latarniczka",

któremu bardzo dziękuję za udostępnienie zdjęć.środa, 30 października 2013, ewfor

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
2016/08/03 17:28:22
Miałaś rację! ;)
-
2016/08/13 15:38:26
@Dorota: Mam nadzieję, że Matras wznowi spotkania autorskie w księgarni :)
Lubię czytać
Artykuły
Spis moli