Książka stanowi cudowny przedmiot, dzięki któremu świat poczęty w umyśle pisarza przenika do umysłu czytelnika... Każda książka żyje tyle razy, ile razy została przeczytana.
Blog > Komentarze do wpisu

Gare du Nord - czyli początek przygody Katarzyny w "Pamiątce z Paryża"

Od tego miejsca w mieście świateł zaczyna się moja "Pamiątka z Paryża".

 

Gare du Nord

Dworzec Północny Gare du Nord w Paryżu

(...)

    Miałam osiemnaście lat. Byłam pilną uczennicą. W nagrodę za dobre oceny na świadectwie maturalnym i za zdany egzamin na studia, rodzice zafundowali mi wyjazd do cioci. Był to również prezent na moje osiemnaste urodziny. Siostra mojego taty mieszkała we Francji, w małym podparyskim miasteczku. Ciocia Aniela miała odebrać mnie z pociągu na stacji dworca Północnego Paryża, Gare du Nord. Do pociągu wsiadłam w Brukseli, dokąd dojechałam samochodem razem ze znajomymi. Państwo Luszkowscy, mieli tam rodzinę i jechali do nich na urlop. Ponieważ w ich samochodzie było wolne miejsce, to zgodzili się, abym pojechała razem z nimi. Zapowiadały się wspaniałe wakacje, których zazdrościły mi wszystkie koleżanki z klasy. Wszystko było by dobrze, gdyby nie dwa przykre zdarzenia.

    W noc poprzedzającą mój przyjazd, ciocia Aniela miała zawał i znalazła się w szpitalu. Nie mogła z tego powodu ani zawiadomić moich rodziców, ani zorganizować kogoś, kto odebrałby mnie z pociągu.

    Stałam przed dworcem w Paryżu i rozglądałam się za nią, gdy podeszło do mnie dwóch chłopców i jedna dziewczyna. Cała trójka jechała razem ze mną w pociągu i zaoferowała mi swoje towarzystwo przez jakiś czas, w oczekiwaniu na moją krewną. Niestety, po odejściu moich „nowych przyjaciół” zorientowałam się, że nie mam portfela.

    Ogarnęła mnie rozpacz. Nie dość, że zostałam bez grosza w obcym mieście, to zostałam pozbawiona kartki z adresem do cioci i jej numerem telefonu, którą tata przezornie wcisnął mi przed wyjazdem.

(...)środa, 07 sierpnia 2013, ewfor

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
Gość: nastoletniajaninka, *.dynamic.chello.pl
2013/08/07 20:48:06
Książkę czytałam- wciągnęła mnie bez reszty i polecam wszystkim, którzy lubią książki od których nie można się oderwać.
-
2013/08/07 21:02:02
@nastoletniajaninka: Dzięki za reklamę, powinnaś jeszcze dodać, że Twoja recenzja jest do przeczytania w bocznej szpalcie bloga w zakładce RECENZJE :) A kiedy napiszesz recenzję "Lawendy", taką którą mogłabym wrzucić na blog? Czekam :)
-
Gość: nastoletniajaninka, *.dynamic.chello.pl
2013/08/07 21:25:54
Ewo- nadmiar obowiązków sprawił, że recenzja stoi w kolejce do napisania. Dzisiaj nawet o tym myślałam i przepraszam za poślizg czasy jednocześnie przypominam, że w skali czasu geologicznego to spóźnienie to naprawdę nic nie znacząca chwila.
-
2013/08/07 22:06:25
:)))
Pokażesz wszystkie książkowe miejsca?
-
Gość: nastoletniajaninka, *.dynamic.chello.pl
2013/08/07 23:30:20
bookfo- błąd, nie pytanie tylko powinno być podanie o pokazanie wszystkich książkowych miejsc coś w stylu:"
Szanowna autorko!
Książkę przeczytałam, literki widziałam ale jeszcze bym zdjęcia zabytków i innych miejsc zobaczyć chciała... "na Twoim blogu oczywiście.
-
2013/08/08 16:40:33
@ nastoletniajaninka @ bookfa : Hmmm, może pomyślę o czymś takim... W przyszłości może mi się przydać na spotkaniach autorskich. Muszę tylko poszukać zdjęć bo to zostało mi przysłane przez czytelniczkę :)
-
Gość: nastoletniajaninka, *.dynamic.chello.pl
2013/08/08 19:51:55
ewfor, właśnie zdjęcia, zdjęcia... to byłaby ciekawa reklama Twojej książki tej " Paryskiej)- co do recenzji- mam już w brudnopisie jeszcze chwileczka. Wykorzystuje tropikalne temperatury i robię olbrzymie zaległe pranie... aż mi balkonu zaczyna brakować...
Lubię czytać
Artykuły
Spis moli