Książka stanowi cudowny przedmiot, dzięki któremu świat poczęty w umyśle pisarza przenika do umysłu czytelnika... Każda książka żyje tyle razy, ile razy została przeczytana.
Blog > Komentarze do wpisu

ŚWIATY DWA W POGONI ZA LEŚNYM LICHEM - Katarzyna Georgiou

Kasia Gregoriau

Katarzyna Georgiou jest wrocławską poetką, autorką kilku tomików, między innymi Dychotomia Mojej Kobiecej Natury, oraz wierszy dla dzieci. Wiele lat spędziła w Kanadzie pracując jako nauczyciel wychowania przedszkolnego, oraz jako wykładowca kursów ECE w Seneca College Lab School. Jej poezja jest wyjatkowa, łącząca czytelnika z naturą duszy ludzkiej i naturą przyrodniczą.

Swiaty dwa

Wydawnictwo EUROSYSTEM rok 2013

stron 89

 

Światy dwa w pogoni za Leśnym Lichem, to książka niesamowita, żeby nie powiedzieć "magiczna". Poezja przepleciona prozą. Na swoich 87 stronach zawiera więcej niż grube tomiska, mające po kilkaset stron. Ciepło bijące ze strof, zatrzymuje czytelnika, nie dając mu szansy na oderwanie się od słów napisanych ręką pani Katarzyny.

Kocham poezję, bo pozwala mi na wyciszenie emocji po ciężkim dniu.

Czytając książkę czułam zapach jaśminu i delikatne dotyki traw. Ta książka, to dwa światy - świat kobiety, jej uczuć, tęsknot, marzeń i wspomnień i świat życia natury: ptaków, drzew, słońca. To wędrówka przez cztery pory roku i wędrówka przez umysł kobiety. Takiej zwyczajnej, która kocha, czuje, płacze i żyje nadzieją, a zarazem kobiety magicznej.

W posłowiu książki pan Andrzej Ziemowit Zimowski napisał:

...Autorka opisuje bardzo delikatnie i intymnie "Światy dwa", a więc powiązanie dwojga ludzi, wspomnienia, marzenia o powrocie tego, co było swojego czasu tak piękne.

I wreszcie pisze o tym najgorszym, o rozłące, która dla jednej ze stron stała się wielką tragedią...

Ta książka jest niesamowita, chociażby przez to połączenie poezji z prozą. Jest tak osobista, że chwilami miałam wyrzuty, że ją czytam. Pochłonęła mnie wczoraj całkowicie, na całe popołudnie, ale dzięki niej sen miałam spokojny. 

Każdy, kto kocha poezję powinien mieć ją w swoich zbiorach. To książka, której nie powinno zabraknąć na półce, chociażby dlatego, aby sięgnąć po nią w chwili, kiedy organizm potrzebuje wyciszenia, uspokojenia, refleksji. Książka dodatkowo wzbogacona jest przepięknymi ilustracjami przyrody, zdjęciami zrobionymi przez samą autorkę, które w bardzo interesujący sposób współgrają z jej treścią.

Polecam książkę każdemu, bez względu na wiek i zamiłowania czytelnicze, bo czasami warto zatrzymać się na chwilę, wziąć głęboki oddech i poczuć, że życie to nie tylko pogoń za niewiadomym sensem życia, to czas dla siebie, czas na zagłębienie się we własną duszę i otaczające nas piękno przyrody i żywiołów.

piątek, 21 czerwca 2013, ewfor
Tagi: poezja

Polecane wpisy

 • POSTAWIĆ NA SZCZĘŚCIE - Anna Sakowicz

  Anna Sakowicz , to pisarka, o której coraz głośniej w świecie książek. Ania to przede wszystkim cudowna, sympatyczna osoba, kto ją poznał, ten wie, że mam rację

 • W KRĘGU MIŁOŚCI - Zofia Falkiewicz

  Zofia Falkiewicz mieszka w Radomiu. Z wykształcenia jest technikiem budowy maszyn, ale wrażliwość jej duszy spowodowała, że zaczęła pisać wiersze. Od wczesnych

 • Poezja z dawnych lat

  Dwa tygodnie temu zdarzyło się coś bardzo złego, co zmusiło mnie do powrotu w moje rodzinne strony. Wśród sterty starych zdjęć i zapomnianych papierzysk w domu,

 • spotkanie z poezją Ali

  Wczoraj, w Kawiarni sąsiedzkiej "Firleja" swoje wiersze przedstawiła nam Ala Fiedler. Powyżej pokazuję okładki tomiku, najpierw tylną, bo tam jest biogram. Przy

 • Dla gadów

  WILCZE JAGODY, ŻADEN CZARNY BEZ Syczą, syczą w kłębie, tańczą, tańczą w kręgu: jak tu zatruć by jadem, zabić lub przydusić ot, tak sobie, od niechcenia, dl

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
2013/06/23 21:20:02
Jestem wzruszona tak emocjonalnym odbiorem mojej książki. Cieszę się, że dociera do głębokich pokładów wrażliwości i niesie ukojenie. Pozdrawiam słonecznie.
-
2013/06/24 21:34:01
@Skalny Kwiat: Piszę szczerze, to co czuję, a poezja zawsze mnie porusza głęboko od środka.
-
2013/07/06 12:00:28
Lubię poezję. Niestety,mało się o niej pisze, a szkoda. Recenzja tego tekstu sprawiła mi sporo przyjemności i skłoniła do lektury. Dziiękuję :)
Lubię czytać
Artykuły
Spis moli