Książka stanowi cudowny przedmiot, dzięki któremu świat poczęty w umyśle pisarza przenika do umysłu czytelnika... Każda książka żyje tyle razy, ile razy została przeczytana.
Blog > Komentarze do wpisu

PŁACZ WILKA pisze się dalej

LAWENDA już w rękach czytelniczek, więc postanowiłam wrócić do PŁACZU WILKA http://ksiazkiidy.blox.pl/2012/06/Placz-wilka-fragment.html , który zaczęłam pisać przed LAWENDĄ, która tak jakoś dziwnie mi zaprzątnęła umysł, że PŁACZ WILKA poszedł na chwilę "do szuflady". Wróciłam jednak do niego, ponieważ w moich myślach znów zakiełkował pomysł dalszej fabuły. Chciałabym w tym roku wydać dwie książki, LAWENDA już wydana, więc myślę że z tą drugą uporam się do końca roku.

Napisałam wprawdzie (przed LAWENDĄ) dopiero około 30 stron A4, ale myślę, że nadrobię to bardzo szybko, tylko że... mam na półce w pokoju tyle książek "do przeczytania" które dostałam albo w akcji "wędrująca książka", albo od moich podopiecznych, że kiedy patrzę na te pozycje, to już, już chciałabym je wszystkie przeczytać.

Mam trzy podopieczne, których mieszkania przypominają mini biblioteki (dlatego nie jestem zapisana do żadnej z bibliotek). Nie ma w nich tak właściwie żadnych nowości wydawniczych (bo panie mają lat 85+) , ale wiele tytułów dosłownie mnie przyciąga jak magnes. I tak, jak któraś z moich podopiecznych znajduje jakąś książkę, która ich zdaniem "powinna mnie zaciekawić", to daje mi (DAJE NIE POŻYCZA), a ja odkładam na półeczkę i obiecuję, że wkrótce przeczytam.

Lato to dla mnie nie jest zbyt dobry czas na czytanie książek, bo ciągle jest coś do zrobienia w ogrodzie, i kiedy tak po pracy wracam do domu, a tu jeszcze trzeba podlać coś w szklarni i powyrywać lub poprzycinać w ogrodzie, to na czytanie pozostaje tylko czas w łóżku. Niestety nie jest to odpowiedni czas, bo po niecałej godzince czytania, bez względu jak ciekawa jest książka, moje oczy zaczynają "strajk generalny" i koniec.

Zimą mam więcej czasu na książki, chociaż przy świetle lampy dużo gorzej się czyta niż przy naturalnym, ale cóż taka kolej rzeczy.

 

P.S. Pierwsza RECENZJA "Lawendy" już się ukazała i dodałam ją do mojej stronki "RECENZJE" w bocznej szpalcie bloga.

sobota, 29 czerwca 2013, ewfor

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
2013/06/29 16:17:40
......bo tam jest dużo ciepłego piasku, po którym lubię chodzić boso i dużo potrzebnego mnie, mieszkającej na przedgórzu jodu a poza tym bo kocham morze i marże o tym by pojechać tam chociaż jeszcze raz.)
-
2013/06/29 16:19:31
pomyliłam post.)
-
2013/06/29 16:42:24
A czy jest szansa na kontynuację "Lawendy"? Bo jestem ciekawa czy Małgosi faktycznie udało się zamknąć ten ogrodowy okres życia i czy jej obawy nie były bezzasadne.. :)
-
2013/06/29 17:59:02
@ Kasia Sawicka: Myślę Kasiu, że u Małgosi wszystko się pięknie ułożyło i każda czytelniczka powinna sobie resztę dopowiedzieć sama. O mojej debiutanckiej książce "Leśniczówka" też ciągle słyszę, że jest niedokończona i PROSZĄ o dalszy ciąg, ale ja nie potrafię wymyślać czegoś "na siłę". Może kiedyś zakiełkuje w mojej głowie jakiś "ciąg dalszy", ale na razie tli mi się coś innego.
-
2013/06/29 18:00:56
@ natanna51: Widzę, że jednak trafiłaś tam gdzie zamierzałaś, brawo (!) i dziękuję za udział w konkursie :)
Lubię czytać
Artykuły
Spis moli