Książka stanowi cudowny przedmiot, dzięki któremu świat poczęty w umyśle pisarza przenika do umysłu czytelnika... Każda książka żyje tyle razy, ile razy została przeczytana.
Blog > Komentarze do wpisu

KONKURS WAKACYJNY pachnący lawendą

Buszując w sieci i odwiedzając różne blogi książkowe, zauważyłam, że sporo autorek tych blogów proponuje swoim czytelnikom konkursy wakacyjne, których nagrodą jest oczywiście książka. Czasami te książki są sponsorowane przez jakieś wydawnictwo, a czasami przez samą autorkę konkursu.

Postanowiłam zrobić to samo, aby:

1. Zareklamować moją twórczość pisarską.

2. Zachęcić do czytania.

3. Zabawić się trochę w towarzystwie innych moli książkowych.

Każda osoba, która ma ochotę na proponowaną przeze mnie zabawę musi jednak coś zrobić, bo tak właściwie to nie ma dzisiaj nic za darmo. Do tego konkursu chciałabym podejść bardzo wakacyjnie, myśląc o lipcowym spotkaniu blogerek w Sopocie (http://ksiazkiidy.blox.pl/2013/05/Sopot-morze-ksiazka-i-MY.html).

Aby wziąć udział w konkursie, należy pod tym postem w komentarzach zostawić jakiś ślad ze swoim nickiem i/lub adresem swojej stronki czy bloga oraz napisać odpowiedź na moje zadanie konkursowe, które brzmi:

 A może nad morze bo...

Nagrodą w konkursie jest książka mojego autorstwa pt. LAWENDA.

lawenda

Są sytuacje w życiu, kiedy człowiek musi zmienić swoje nastawienie do świata i brać to, co podaje mu los. Często strach i niepokój o innych kieruje go na drogę, z której później trudno zawrócić. Marzenia, bywają tak złudne, że kiedy zacznie się o nie walczyć, ukrywają obraz normalnego życia. Bywają chwile zastanowienia, chwile rozpaczy i chwile konsternacji, ale świadomość, że to, co się czyni – robi się dla najbliższych, aby było im lepiej, lżej i aby ich życie nie stanowiło „tułaczki bezdomnego” – zamazuje wszelkie wątpliwości.

Dwie kobiety i cztery światy.

Trójmiasto lat siedemdziesiątych, osiemdziesiątych i współczesnych. Świat piękna, luksusu, bogactwa i świat osamotnienia. Świat upokorzenia, niechcący wplątany w wyjątkowe uczucie i świat zwykłej kobiety – matki.

Drogi dobra i zła, przeplatane bolesnymi wspomnieniami, zwyczajnymi marzeniami i szarą rzeczywistością.

Książkę można otrzymać z moim autografem lub bez - według woli.

Fragment książki można przeczytać na blogu w zakładce Fragmenty moich książek lub pobrać darmowy fragment w pliku pdf na http://wydaje.pl/e/lawenda2

I teraz mała niespodzianka. Postanowiłam zafundować uczestnikom konkursu nie jedną, ale dwie książki, ale jeżeli będzie dużo chętnych może zdecyduję się na trzy.

Przepraszam jednak osoby zamieszkałe poza granicami Polski, nie wykluczam ich z konkursu, ale wolałabym, aby adres do wysyłki był na terenie POLSKI, niestety zbyt wysokie koszty wysyłki. Każda osoba mieszkająca TAM... z pewnością ma kogoś TUTAJ.

Nie będę oceniała Waszych wypowiedzi sama, ponieważ zaproponowałam uczestnictwo w jury dwom blogerkom (prawdziwym molom książkowym), na których blogi bardzo często zaglądam.

Na zgłoszenia czekam do dnia 7 LIPCA 2013 roku

 Jeżeli propozycja mojej zabawy spodoba się czytelnikom moich książek i mojego bloga, to chciałabym organizować takie konkursy również z innymi książkami mojego autorstwa.

Zatem... Zapraszam do zabawy.REGULAMIN KONKURSU:

1.Uczestnik MUSI w ciekawy sposób dokończyć zdanie : A może nad morze, bo..."

2. Uczestnik MUSI być aktywnym czytelnikiem książek.

3. Uczestnik NIE musi być stałym czytelnikiem mojego bloga i NIE musi systematycznie umieszczać komentarzy pod moimi wpisami.

4. Uczestnik NIE musi dodawać mojego bloga do ulubionych, bo to byłoby dla organizatorki konkursu lekkim wazeliniarstwem.

5. Uczestnik NIE musi dodawać bloga do obserwowanych oraz do kręgów Google jeżeli korzysta z ich usług, ale jak chce to organizatorka konkursu nie ma nic przeciwko.

6. Uczestnik NIE musi na swoim blogu wstawiać baneru konkursowego, może to zrobić jeżeli zechce, ale nie będzie to miało wpływu na wynik konkursu.

7. Uczestnik posiadający konto na Facebooku NIE musi kliknąć "Lubię to" na fan page Książki Idy, ale jeżeli to zrobi organizatorce konkursu będzie bardzo miło, chociaż nie będzie to miało wpływu na wynik konkursu.

8. Uczestnik NIE musi podawać w komentarzu swojego e-maila, poda go dopiero w momencie, jeżeli wygra książkę.

9. Zwyciężczyni zobowiązuje się do przesłania recenzji po przeczytaniu wygranej książki :)

piątek, 21 czerwca 2013, ewfor

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
Gość: janinka, *.ghnet.pl
2013/06/22 12:46:03
CHACHA. Taki dziwny nie reklamowy konkurs.. w którym uczestnik ma tylko błysnąć ciekawym dokończeniem zdania. No aż nie na te czasy!@!!!
-
2013/06/22 14:47:25
@ janinka: Więc błyskaj kochana, błyskaj :)
-
Gość: janinka, *.ghnet.pl
2013/06/22 18:47:19
Oczywiście, że błysnę niczym lampa błyskowa w aparacie marki zorka w czasach PRL
(chcaha w tamtych czasach lamp błyskowych nie było w aparatach można było je zamontować oddzielnie). Chwilka cierpliwości!
-
2013/06/24 12:40:53
... tu jest niesamowita atmosfera do czytania książek, tu udają się wszystkie spotkania:)
Bla bla bla . . .
A poza tym tu przyjeżdża Bookfa, tu mieszkają Ewfor, Felicja i ja. No i znajdzcie kogoś , kto nie lubi tu bywać, bo ja takiego nie znam, wiec same widzicie (recenzentki), że przyjazd nad morze - to jest to!

Tu ukłon i dygnięcie :))
-
Gość: Lizka, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2013/06/24 21:39:25
Wchodzę, a tu kolejny konkurs :) więc szybciutko sobie myślę, czemu nie spróbować jeszcze raz.
A może nad morze, bo nic tak nie uspokaja rozkołatanych myśli jak szum morskich fal i nic tak nie pieści zmęczonych stóp jak chłodna woda bawiąca się z nami w berka, i nic tak nie rozpala wyobraźni i pobudza marzeń jak daleki i tajemniczy horyzont, który wieczorem utula słońce do snu, a rankiem pozwala mu wyjść, aby swoim ciepłem owijało nasze ciała.
-
Gość: , *.ghnet.pl
2013/06/26 23:50:15
Zanim wezmę udział w konkursie proponuję dopisać jeszcze jeden punkt regulaminu:
Zwyciężczyni zobowiązuje się do przesłania recenzji po przeczytaniu wygranej książki!!!
-
2013/06/29 15:13:00
@ nati: Dodałam jako 9 punkt :)
-
2013/06/29 16:21:23
......bo tam jest dużo ciepłego piasku, po którym lubię chodzić boso i dużo potrzebnego mnie, mieszkającej na przedgórzu jodu a poza tym bo kocham morze i marże o tym by pojechać tam chociaż jeszcze raz.)
-
2013/06/29 21:35:36
Nie każdy może jechać nad morze,ale każdy marzyć o morzu może tak jak marzę ja!
jolunia559@wp.pl
Jedż i baw się dobrze /pomyśl o marzycielach!/
-
Gość: nastoletniajaninka, *.ghnet.pl
2013/06/30 22:22:50
Ta nati to byłam ja janinka czyli nastoletniajaninka nie zalogowana.
-
2013/07/01 10:46:11
Zgłoszenie do konkursu:
A może nad morze, bo tam możemy wmieszać się w tłum plażowiczów i zgubić naszą codzienność. Która zawsze nam boleśnie depcze po piętach. A gdy zacznie nas szukać to damy susa w morze i zanurzymy się w nim głęboko do chwili aż,morskie fale zmyją nasze ślady na piasku. Będzie to ucieczka doskonała i widok niezapomniany. Bo zobaczymy naszą codzienność w innej odsłonie, czyli zdezorientowaną zagubioną i niemogącą nas dopaść. Gdy tak będzie stała ta nasza szara codzienność zdezorientowana i zagubiona to bezradnie opadną jej ręce, w których ma zawsze nasz bagaż zmartwień i trosk. Z pewnością natychmiast znajdą się jakieś dzieci, które chcące zrobić psikusa zakopią ten bagaż w piasku robiąc olbrzymią fortecę. Czyli nie ma cudów bagażu szybko się nie znajdzie. Tak zdecydowanie nad morze, aby na chwilę zniknąć z oczu naszej codzienności i nazbierać sił na cały rok do następnego wyjazdu nad morze.
ps. Oświadczam, że zapoznałam się z regulaminem konkursu i postaram się go przestrzegać.
-
2013/07/01 22:30:07
Hm chyba jak zwykle nie doczytałam .. gapa gapą zostanie, miało być tylko dokończenie zdania.. Proszę o nie wykluczanie z konkursu za zbyt długie wypociny i branie pod uwagę (jeśli to koniecznie) tylko do kończenia zdania jeśli zbyt długi tekst łamie regulamin czyli:

A może nad morze, bo TAM MOŻEMY WMIESZAĆ SIĘ W TŁUM PLAŻOWICZÓW I ZGUBIĆ NASZĄ CODZIENNOŚĆ.
A resztę wypowiedzi potraktować jako gratis do dokończenia konkursowego zdania.
gapowata janinka
-
2013/07/02 08:29:08
A może nad morze, bo już bliżej być nie może
A o książkach fajnie gadać
W każdym miejscu i o każdej porze :)
-
2013/07/03 13:22:29
Książkozaur, - chacha bo bliżej być nie może? No z Krakowa to ja bliżej mam chyba do Pragi nawet niż do Gdyni czy Sopotu.
-
2013/07/03 18:31:11
@nastoletniajaninka: Janinko, a Ty będziesz na tym spotkaniu?
-
2013/07/03 22:41:10
Ewfor- planowo miałam być chociaż by nawet tory zwinęli. Od kilku dni wiszą czarne chmury nad tym wyjazdem. Dzisiaj jestem pewna, że jeśli nie uda mi się być w sobotę to będę na pewno w niedzielę czyli 14 lipca w Gdyni. Póki co kombinuje tak co by jednak być w sobotę na spotkaniu.
ps. czy wyczerpałam temat?
-
2013/07/04 20:53:17
@ nastoletniajaninka: Byłoby fajnie gdybyśmy się spotkały :) A temat wyczerpany :)
-
2013/07/05 01:14:28
ewfor- na razie kombinuje jak mogę i może mi się uda wykombinować.
-
2013/07/06 21:03:57
Zgłaszam się:
A może nad morze, bo oto lato... -
i nic lepszego, trafić się nam nie może,
jak zjazd blogerek w świetnym humorze :)
-
2013/07/07 10:41:11
ewfor! Informuję. że wczoraj w późnych godzinach wieczornych w kasie biletowej na dworcu głównym w Krakowie zakupiłam bilet podróżnika oraz pobrałam dwie miejscówki: jedną na pociąg do Gdyni a drugą na pociąg z Gdyni. Mój przyjazd stał się faktem- pozdrawiam do zobaczenia!
-
Gość: kwiatusia, *.toya.net.pl
2013/07/07 22:27:29
A może nad morze, bo tam czuję się wspaniale!
Woda, plaża, słońce, statki, piękne widoki -
oznacza błogie leniuchowanie, opalanie, pływanie i czytanie
bez morza to by było nieudane to urlopowanie!

Pozdrawiam serdecznie,
kwiatusia (kwiatusia1@gmail.com)
-
2013/07/09 18:17:22
Nastoletniajaninka, o sobie pisałam, ja mogę iść na piechotę ;)
Lubię czytać
Artykuły
Spis moli